
U dvorani doma kulture u Gornjem Jesenju upriličeno je potpisivanje Ugovora za učeničke i studentske stipendije. Načelnik općine Ivan Maligec obraćajući se tim mladim ljudima nakratko se vratio unatrag nekoliko godina; Općina je za svako novorođeno dijete kao pripomoć roditeljima darovala 5.000,00 kuna, što će i ostati ali nećemo povećavati iznos za svako slijedeće novorođeno dijete, namjera je bila pomoći djeci, no u više slučajeva djeca su nažalost takvim vidom pomoći imala najmanje koristi. Iz tog razloga nastojali smo novac preusmjeriti, te kroz sufinanciranje; boravka djece u vrtićima, uvjeta za rad male škole, izvanastavnih aktivnosti u osnovnoj školi, sufinanciranje prijevoza srednjoškolaca u 50% iznosu cijene karte, i evo danas dodijelom stipendija, nastojimo roditeljima pomoći u vašem odgoju. Svjesni smo da je ulaganje u znanje, budućnost svake zajednice, nadamo se da ćete i vi nakon završenog obrazovanja sa stečenim znanjem doprinijeti razvoju naše Općine- završio je načelnik. Vladimir Kranjčec, zamjenik predsjednika općinskog Vijeća i član komisije za dodjelu stipendija u kratkom obraćanju pozvao je mlade da se više uključuju u društvena događanja na području općine.
Kriteriji za dodjelu stipendija srednjoškolcima su na prvom mjestu uspjeh u školi, socijalni status, pojedinačni uspjesi na takmičenjima, a studentima je uvjet da su redovno upisani na fakultet i da imaju prebivalište na području Općine.
Ugovore je potpisalo 10 srednjoškolaca koji će primati mjesečnu stipendiju u iznosu od 300,00 kuna i 34 studenta koji će primati stipendiju u iznosu od 500,00 kuna mjesečno za što je u Proračunu Općine osiguran iznos od 200.000,00 kuna.


